Lisa hinnateavitus

Hollandi keskpank: majanduskollapsi olukorras pakub kindlust vaid kuld

Avaldatud Jaana kategoorias Kullamaailmast, Kogu uudisvoog või 25.10.2019
Kulla hind (XAU-EUR)
2203,09 EUR/oz
  
- 21,88 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,21 EUR/oz
  
- 0,63 EUR
Hollandi keskpanga kuld Suurbritannia keskpanga hoidlas.

Hollandi keskpank (De Nederlandsche Bank) informeerib oma kodulehel, et ainus viis elada üle majandussüsteemi kokkuvarisemine on omada kulda.

Riigipank tunnistab, et kuld toimib “turvaankruna”, mis on võimeline säilitama oma väärtuse mistahes majanduskriiside korral.

“Kuld on ideaalne “hoiupõrsas” – see toimib kogu rahasüsteemi kõige usaldusväärsema alustalana. Isegi kui kogu süsteem peaks kokku varisema, võimaldab kuld siiski tagasi jalule tõusta… Kuld on ka keskpanga bilansi usaldusväärsuse aluseks, mis loob turvatunde süsteemi kindluse osas” märgib DNB oma teadaandes.

Hetkel omab Hollandi keskpank 600 tonni kullareserve, mis on hoiustatud erinevates asukohtades üle maailma.

31% DNB kullavarudest (hetkelise turuväärtusega 6 miljardit €) on hoiustatud panga peakontoris Amsterdamis, 31% USA Föderaalreservis ning ülejäänud 38% Kanadas ja Suurbritannias.

Välisriikides hoiustatud reservide määr moodustas minevikus veel suurema osa DNB reservidest, ent sarnaselt mitmete teiste eurotsooni keskpankadega Saksamaal, Itaalias ja Ungaris otsustas ka Hollandi keskpank asuda 2014. aastal kullareserve koju tooma.

Kuigi väärtpaberite hinnad on endiselt kõrgustes, on kasvamas majandussurutise eelaimdus, mis on sundinud mitmeid tunnustatud investoreid avalikult rääkima kulla omamise unikaalsetest eelistest.

“Kullakang säilitab alati oma väärtuse ja seda isegi majanduskriisi tingimustes. See tekitab turvatunde, mistõttu keskpankade kullahoiused kujutavad endast usaldusväärsuse garanti,” märgib DNB oma avalduses.

Kuld Hollandi keskpanga hoidlas
Hollandi keskpanga kuld Suurbritannia keskpanga hoidlas. © De Nederlandsche Bank.

Kuld moodustab DNB poolt hoitud reservidest üksnes ühe osa. Kokku haldab Hollandi riigipank 38 miljardi euro väärtuses finantsvara, mis “sisendab usaldust Hollandi rahanduse püsikindlusesse, toetab Euroopa monetaarpoliitikat ja DNB missiooni tagada riigi finantsstabiilsus”.

Lisaks kullale kuuluvad DNB reservportfelli USA dollari, Jaapani jeeni ning Euro hoiused, samuti väärtpaberid ning suurettevõtete võlakirjad.

 

Allikas: https://www.kitco.com/news/2019-10-14/In-gold-we-trust-Dutch-National-Bank-prepares-for-economic-doomsday.html

Lugemissoovitus Teile