Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Hollandi Wilhelmina 10 kuldnat

Saadaval
Tavidil on heameel tutvustada Hollandi kuninganna Wilhelmina portreed kandvat 10-kuldnast kuldmünti. Kuldnaid hakati esmakodrselt vermima 1818. aastal Hollandi kuninglikus ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
450,22 €
419,88 € 6.74%
20-49
448,53 €
419,88 € 6.39%
50+
447,25 €
419,88 € 6.12%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel tutvustada Hollandi kuninganna Wilhelmina portreed kandvat 10-kuldnast kuldmünti. Kuldnaid hakati esmakodrselt vermima 1818. aastal Hollandi kuninglikus rahapajas. Mündi vorm ja disain olid nii õnnestunud, et need püsisid 115 aasta jooksul praktiliselt muutumatutena. Selle kauni kuldmündiga tutvustab Tavid tahtejõulist kuninganna Wilhelminat, kellest sai oma 58-aastase valitsusajaga kõige kauem troonil olnud Hollandi monarh. 10-kuldnane on tuntud ja hinnatud klassikaline Hollandi kuldmünt ning väärtuslik lisand igasse mündikollektsiooni või investeerimisportfelli.

Miks osta?

Miks osta?

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on  hinnatud Hollandi münt. See on teeninud Hollandi rahvast 115 aastat ja on olnud stabiilne tugi keerulistel aegadel.

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on sobilik nii investeerimiseks kui ka kollektsioneerimiseks.  Kuldnate ajalugu ulatub 14. sajandisse, see väärtustab Hollandi kuulsusrikast minevikku tähtsa kaubavahetusriigina ja sobib seetõttu hästi igasse mündikollekstsiooni.

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul. 

Wilhelmina 10-kuldnased kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.

Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega, kaitsevad Wilhelmina 10-kuldnased kuldmündid investeerimisportfelli tururiskide eest. 

 

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

  • Toote väärtus (1tk)
    450,22 €
  • Tagasiostuhind
    419,88 €
  • Teie risk
    30,34 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 124.97%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2175,46 EUR/oz

Ajalugu

Kuninganna Wilhelmina 10-kuldnane kuldmünt

Wilhelmina, kes oli kuningas William III tütar ja ainus pärija, kuulutati Hollandi kuningannaks 1890. aastal, mil ta oli vaid kümneaastane. Teda peeti väga intelligentseks, võluvaks ja  taktitundeliseks, kuid ennekõike oli just tugev tahtejõud see, millega Wilhelmina teenis ära Hollandi ajaloo mõjuvõimsaima valitseja tiitli. Oma valitsusajal nägi ta pealt kahte suurt maailmasõda, 1930ndate suurt depressiooni ja koloniaalvalduste iseseisvumist. Esimeses maailmasõjas jäi Holland neutraalseks ja säilitas head poliitilised suhted kõigi tolle aja suurte jõududega. Kuninganna Wilhelmina oli vaieldamatult kogenud poliitik, ta teenis ülemaailmse tunnustuse ja lugupidamise 20-aastaselt, kui võitis Inglismaa mereblokaadi Lõuna-Aafrikas ja saatis Hollandi kuningliku mereväe sõjalaeva Paul Krugerit päästma. Paul Krueger oli buuride juhtfiguur, kes otsis võimalust päästa Lõuna-Aafrika vabariik Inglismaa koloniaalvõimu alt.

Wilhelmina polnud mitte ainult oskuslik poliitik, vaid ka väga vilunud äriasjades. Tänu tarkadele investeeringutele sai temast maailma rikkaim naine. Hoolimata oma tohutust rikkusest jätkas kuninganna tagasihoidlikku elustiili. Kuninganna Wilhelminast sai Hollandi kõige kauem troonil olnud monarh, ta valitses 58 aastat ja oli kogu selle aja Hollandi rahva hulgas väga armastatud ja populaarne. 

 

Hollandi kulden - kuldne münt

Läbi ajaloo on ikka olnud nii, et rahvus kes suudab ära kasutada oma eeliseid, suurendab edukalt oma territooriumit ja varandust. Holland ei olnud selles suhtes erand. Kuid Hollandi rahva kuulsusrikas ajalugu meresõitjatena ja koloniaalvalduste rajajatena sai alguse hoopis kalast.

Ajal kui Põhjameri oli kalu täis, said hollandlastest efektiivsed kalamehed. Selleks, et püüda rohkem kala ja saada selle eest ka rohkem raha, täiustasid nad laevade ehitamise tehnikaid ja see viis kiirete ja stabiilsete aluste ehitamiseni. Hollandi fluyt võttis pardale rohkem kaupa ja vajas vähem meeskonda, kui konkurentide laevad ja oli odavam toota. 16. sajandil leiutasid hollandlased tuuleveski. Tuule jõul töötav saeveski tegi palgist saematerjali efektiivsemalt ja sealt tuli laevaehitusse suur kokkuhoid.

1670-aastateks oli Holland kogunud hiigelsuure kaubalaevastiku, seal oli rohkem laevu kui Inglismaal, Prantsusmaal, Saksamaal ja Hispaanial kokku. Kuna hollandlased olid hingelt kaupmehed, siis nad purjetasid nii Ameerikasse kui ka Kaug-Itta, luues teel mitmeid kasumlikke kolooniad. Aja jooksul sai Hollandist üks maailma peamisi kaubanduse sõlmpunkte.

Kaubanduse hõlbustamiseks oli vaja vahetuskauppa ja Holland hakkas välja andma suurt sortimenti erinevaid kuld- ja hõbemünte. Hollandi dukatid, pennid ja florinid olid vaid mõned rahade nimetused, mida kaupmehed üle maailma levitasid. Kuldnal oli aga veidi teine ülesanne täita.

Hollandi kuningriigi loomisel aastal 1815, koondati kõik erinevad Hollandi provintsid ühe valitseja alla ja kuldnat tutvustati kui uue kuningriigi ametlikku raha ning seda rolli hoidis kulden kuni aastani 1933. Kuldnaid vermiti nominatsioonides 5, 10 ja 20. 10-kuldnane sai neist kõige populaarsemaks. Mündi proov ja mõõdud jäid samaks 115 aastat, ainult disainis tehti mõned tillukesed muudatused ja see on kindel tõend mündi populaarsusest. Kõige rohkem vermiti kuningas William III ja kuninganna Wilhelmina portreedega kuldnaid.

Toote kaal grammides
6.72866
Kuld - puhaskaal (g)
6.0558
Proov
900
Kuld - puhaskaal (oz)
0.1947
Diameeter
22
Paksus
-
Nimiväärtus
10 kuldnat
Tootja
Holland

Esikülg

1892–1897 müntidel

Esiküljel on kujutatud noort ja malbet kuninganna Wilhelminat, kergelt lokkis juuksed langevad lahtiselt seljale. Portree ümber on tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.

1898 müntidel

Esiküljel on portreteeritud suursuguse tiaaraga teismelist kuninganna Wilhelminat kelle juuksed on kuklasse krunni keeratud. Portreed ümbritseb tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.  Büsti all on graveerija signatuur “P PANDER”.

1911–1923 müntidel

Esiküljel on kujutatud küpset kuninganna Wilhelminat kärbinahast keepi riietatuna. Juuksed on palmitsetud kuklasse soenguks ja peas on tiaara. Portreed ümbritseb tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.

1925–1933 müntidel

Esiküljel on kujutatud vanemat kuninganna Wilhelminat, juuksed on palmitsetud kuklasse soenguks. Portree ümber on tiitel “KONINGIN WILHELMINA” ja moto “GOD ZIJ MET ONS”, mis tõlkes tähendab “Jumal on meiega”.

 

Tagakülg

Kõigi Wilhelmina kuldmüntide tagakülg on ühesuguse kujundusega. Sellel on kujutatud Hollandi suursugust vappi, kus kesksel kohal on lõvi hoidmas mõõka ja nooli ning selle kohal kuninglik kroon. Vapist vasakul on mündi nimiväärtus "10" ja paremal kuldnat tähistav "G". Vappi ümbritseb kiri “KONINGRIJK DER NEDERLANDEN”, mis tõlkes tähendab Hollandi kuningriiki. Vermimisaasta on mündi allääres.

Pakend

Iga münt on soovi korral pakendatud läbipaistvasse plastkapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!