Lisa hinnateavitus

Goldman & Sachs - nüüd on aeg varuda kulda, kõige kindlamat raha

Avaldatud Jaana kategoorias Kullamaailmast, Kogu uudisvoog või 27.03.2020
Kulla hind (XAU-EUR)
2172,81 EUR/oz
  
+ 2,10 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,56 EUR/oz
  
- 0,05 EUR
Kulla ostmine

27.03.2020

Financial Times kirjutab, et maailma juhtiv investeerimispank Goldman & Sachs soovitab oma klientidel asuda ostma kokku kulda. “Oleme oma klientidele alati edastanud sõnumit, et kuld on raha, mis viimasena kehtima jääb,” lausus investeerimispanga toorainedivisjoni juht Jeffrey Currie.Kuigi kulla hind möödunud nädalal ajutiselt langes, on pikaajalised väljavaated väärismetalli jaoks panga hinnangul julgustavad. Alanud nädalal on kuld oma positsiooni kiiresti taastanud, tõus on olnud läbi aegade üks kiiremaid. Goldman & Sachs prognoosib, et kulla hind tõuseb 12 kuu jooksul 1800 dollarini untsist.

Kuld on instrument, mis kaitseb omanikke nii kriiside, turgude volatiilsuse kui ka inflatsiooni eest. Kulla positsioone mõjutas lähinädalatel ka USA Föderaalreservi otsus avada täiendavad krediidiliinid teiste maailma keskpankadega, et luua maailma finantssüsteemis piisav likviidsus, tagamaks dollaris nomineeritud võlgade tagasimaksmine. Odavnev dollar tekitab täiendavat nõudlust kulla järele, kuna enamus kullatehinguid maailmaturgudel toimub dollarites. Investeerimispankurid peavad tõenäoliseks “helikopteriraha” täiendavat saabumist turgudele, mis kombinatsioonis jätkuva ebakindlusega loob ideaalsed tingimused kullahinna veelgi jõulisemaks kasvuks.

Esineb ka mõningaid maailmaturul kullanõudlust leevendavaid asjaolusid. India lukustamine üleriigilisse karantiini vähendab nõudlust kulla järele ning on oodata, et ka Lähis-Ida naftariikide keskpankade kullaostud vähenevad, kuna  nafta hind on langenud.

 

Lugemissoovitus Teile