Lisa hinnateavitus

KUULA Äripäeva Raadio intervjuud Alar Tamminguga

Avaldatud Jaana kategoorias Maailmast, Kogu uudisvoog või 20.05.2020
Kulla hind (XAU-EUR)
2158,69 EUR/oz
  
- 39,64 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,93 EUR/oz
  
- 0,66 EUR

foto: kuvatõmmis Äripäeva lehelt

Intervjuu ilmus Äripäeva raadios 19.05.2020

Aktsiaseltsi Tavid suuromaniku ja nõukogu esimehe Alar Tammingu hinnangul vallandas koroonaviirus kõigi aegade suurima majanduskriisi, mis on riikide hiigelvõlgade ja suure rahatrükiga praegusesse ajastusse sisse kirjutatud.

„Ta on käivitunud seepärast, et maailma võlatase on jõudnud sellistele tasanditele, kus ta kunagi varem pole olnud,“ ütles Tamming Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Ettevõtja lisas, et ajaloos on suurtes kogustes raha juurde trükkimine lõppenud alati krahhiga.

„Raha üks omadusi on nappus. Raha ei tohi tekkida suvaliselt juurde, selle hulk peab olema määratud mitteinimlike faktoritega,“ rääkis Alar Tamming.

Intervjueerija viitas sellele, et Tamming on juba kümme aastat maailmalõpulisi ennustusi teinud, kuid senimaani pole need täitunud.

„Kui sa oled arst ja ütled 85aastasele, et ta sureb varsti ära, ja siis ta on veel ka 95- või isegi 100aastaselt ikkagi elus, siis see on väga tore,“ kostis külaline. „Võib-olla ei juhtu ka viie aasta jooksul veel midagi, aga öelda 85–90aastasele vanurile, et tal on paremad päevad alles ees, on väga kummaline.“

 

Kuula Äripäeva raadiost täispikka intervjuud

 

Lugemissoovitus Teile