Lisa hinnateavitus

Maailma rikkad peidavad varanduse Šveitsi mägedesse

Avaldatud Jaana kategoorias Kullamaailmast, Kogu uudisvoog või 16.07.2020
Kulla hind (XAU-EUR)
2233,42 EUR/oz
  
+ 23,82 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,75 EUR/oz
  
+ 0,06 EUR
Maailma rikkad peidavad varanduse Šveitsi mägedesse

16.07.2020

Bloomberg vahendab uudist, mille kohaselt Šveitsi ettevõtte Bruenig Mega Safe AG asub peagi rajama Lutserni lähedal asuva mäemassiivi sisse maa aluste hoiukambrite ja tunnelite kompleksi kuhu maailma rikkad saavad tuua oma varanduse hoiule kaootilises maailmas eskaleeruvate ohtude eest.

Ettevõte pakub oma teenuseid nii Šveitsi kui maailma jõukaimatele inimestele, kellel on soov hoiustada kulda, väärisesemeid, kunstikollektsioone ning tundliku informatsiooni sisaldavaid teabekandjaid keskkonnas, mis oleks turvatud maksimaalse spektri erinevate sotsiaalmajanduslike ja julgeolekualaste ohtude eest. Kavandamisel on kuni kümne jalgpalliväljaku pindala ekvivalendis varakambreid, mille maksimaalne kõrgus ulatub 90 meetrini.

Ettevõte loodab ära kasutada turul üha perspektiivikamat niši, mis vastab maailma ultrarikaste seas levivale soovile konverteerida oma virtuaalsed finantsvarad reaalseks füüsiliseks rikkuseks, mille säilimine on garanteeritud füüsiliste ja mitte juriidiliste meetmete abil.  

Koroonahüsteeriast räsitud maailmamajanduse ning Ameerikast Aasiani levivate massirahutuste kontekstis on maailma jõukaimate inimeste usaldus nende finantsrikkuse aluseks oleva juriidilis-poliitilise jätkupidevuse suhtes drastiliselt langemas. Finantsvaradest üha suurema osa reaalsesse rikkusesse (sh. väärismetallidesse) ümberpaigutamise trend on antud sotsiopsühholoogilise tendentsi üheks markantsemaks avaldumisvormiks.

Plutokraatlikus süsteemis on kõige jõukam sotsiaalne straatum paratamatult ka kõige paremini informeeritud suurtest globaalsetest sotsiaalmajanduslikest paradigma nihetest ning seetõttu tasub nii maailma rikaste kui nende vara liikumistel silma peal hoida. Peatselt saabuvast kataklüsmist või suurest globaalsest sotsiaalmajanduslikust “resetist” annab hästi märku kuhu permanentselt tangitud eralennukiga seltskond kursi võtab.

Šveits, kui maailma kõige rangemate pangasaladustega riik, mis domineerib maailma kullarafineerimist, mille kodanike käes on kõige suurem kogus kulda elaniku kohta ning millel on pikad füüsilise kulla hoiustamise traditsioonid on jätkuvalt maailma rahaeliidi eelistatuim varakamber. Seda suuresti tänu asjaolule, et erinevalt teistest maksuparadiisidest ei kuulu Šveits ühegi maailmavõimu täieliku kontrolli alla, olles jätkuvalt geopoliitiliselt üsna autonoomne. Šveits vundamenteerib oma turvalisust ja riiklikku autonoomiat väga läbimõeldult pakkudes maailma võimsaimatele riikidele (USA, Hiina, Venemaa) unikaalseid strateegilisi tehnoloogiaid ning vastavate riikide eliitidele ning nende varadele turvalist varjupaika kui olukord kodumaal poliitiliselt talumatuks peaks muutuma.

 


Adrian Bachmann - Tavid AS, analüütikAdrian Bachmann on Tavidi peaanalüütik investeerimiskulla valdkonnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Tema huviks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistmine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil.


 

Lugemissoovitus Teile