Veebi hooldustööd 2.03.2024 kell 22.00-10.00
Vabandame!
Lisa hinnateavitus

Robert Kiyosaki: Ostke kulda seni kuni saab - panganduskriis on tulemas

Avaldatud Jaana kategoorias Kullamaailmast, Kogu uudisvoog või 08.09.2020
Kulla hind (XAU-EUR)
1887,39 EUR/oz
  
+ 9,91 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
20,85 EUR/oz
  
+ 0,12 EUR
Robert Kiyosaki: Ostke kulda seni kuni saab - panganduskriis on tulemas

Foto: richdad.com

08.09.2020

Maailmas bestselleriks kujunenud investeerimise ja rahaplaneerimise õpiku “Rikas isa ja vaene isa” autor Robert Kiyosaki avaldas, et on valmis koguma kokku oma kulla ning emigreeruma peagi Ühendriikidest, kuna tema hinnangul on USA liikumas totalitaarse ühiskonnamudeli kursil. Kiyosaki hinnangul on vabaduse kantsiks arvatud üliriik jõudnud fašismi faasi, kuna selle ühiskonnakorralduslik süsteem toimib suurkorporatsioonide ning suure valitsusaparaadi sümbioosina, mis iseloomustab klassikalises mõttes fašistliku riigimudelit. Kiyosaki hinnangul ollakse peagi jõudmas järgmisesse, ehk totalitaarriigi epohhi, mis kujutab endast kodanike elu täielikku subordineerimist riiklikele administratiivsetele süsteemidele.

Kiyosaki hinnangul on ameeriklased tänaseks päevaks minetanud praktiliselt kõik oma esiisade poolt kätte võideldud vabadused.

“Sõnavabadus on surnud, kogunemisvabadus ning religioosne vabadus samamoodi.” Maailmakuulus rahaguru on kardetud stsenaariumi teoks saamise päeva ette aimates varunud aastaid kulda ja hõbedat, mis annab talle maksimaalse vabaduse alustada elu endale meelepärases kohas uuesti.

“Olen ennast kindlustanud igasuguste stsenaariumite puhuks, kogudes kulda, mida hoiustan Šveitsis ja Singapuris. Kuld ja hõbe on ainsaks kriisikindlaks turvavaraks ning Kiyosaki kavatseb jätkata kulla ostmist sõltumata sellest kas selle hind langeb 1000 dollarit või tõuseb 15 000 dollari peale. Kiyosaki sõnul on tema elutööks olnud kapitalismi kaitsmine, ent USA on seilamas sotsialistlikul kursil.

21. augustil avaldatud Twitteri säutsus lausus Kiyosaki, et kõhklemise aeg on otsa saanud ning viimane tund turvavarade soetamiseks on käes. “Suur panganduskriis on saabumas… Mis te arvate, miks Warren Buffet likvideerib oma positsioone suurpankades (ning investeerib järsku kulda)? Pangad on pankrotistumas ning suur panganduskriis on peagi kätte jõudmas.”

“Olukord kus Föderaalreserv kannab inimeste kontodele massirahutuste puhkemise vältimiseks raha näitab, et hakkame jõudma lõppvaatusesse ning aeg on otsa saamas – kui rahanduskrahh saabub on põhiliseks varanduslikuks näitajaks kui palju kulda, hõbedat ja bitcoine kellelgi parasjagu on.”

Kiyosaki käsitluse kohaselt on kuld “Jumala raha” ning bitcoin “rahva raha”, mis mõlemad pakuvad varalise positsiooni säilimist väljaspool keskpankade ja kommertspankade poolt kontrollitud finantssüsteemi, mis autori prognooside kohaselt peagi kokku variseb.

 

Lugemissoovitus Teile