Lisa hinnateavitus

Ilmus Alar Tammingu raamat "Jalutuskäik iseendasse"

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Tavidi teadaanded, Kogu uudisvoog või 03.01.2018
Kulla hind (XAU-EUR)
2143,91 EUR/oz
  
- 2,67 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,93 EUR/oz
  
- 0,42 EUR
Alar Tammingu raamat

Tavidi omanik Alar Tamming esitles enne jõule oma esimest raamatut “Jalutuskäik iseendasse”, mida tema sõnul võib paigutada erinevatesse žanritesse. Ehkki illustratsioonid võiksid sobida lasteraamatusse, on tegemist ühest küljest abistava materjaliga lugejale enesearengu teel ning teisalt sisaldab ka autobiograafilisi märkmeid.

Alar ei kuulu enda sõnul psühholoogide ringkonda ning on pigem äärealadel kõndija. Psühholoogia on tema jaoks maailma mõtestamise ja elamise viis. Tähelepanu suunamine ainult välismaailmale ja materiaalsele küljele jätab inimese poolikuks – ühe tiivaga lind ei lenda. Inimene peab tunnetama mõlemaid pooli nii enda sees kui ka väljas.

Alar Tamming
Alar Tamming

Raamatu kohta Klassikaraadiost

Pakume kuulamiseks Klassikaraadio 19. detsembri saadet Delta, kus Alar Tamming räägib oma raamatust lähemalt.

Raamatu kokkuvõte Ivar Trönerilt:

Psühholoog ja elu mõtestaja Alar Tamming avab oma teoses “Jalutuskäik iseendasse” terve inimelu mõistmise universumi, alates meie argipäevastest kaitsekihtidest, kogemuste tähenduslikkusest kuni inimelu elukaare kui terviku tähenduseni.

Tamming on aus ja nõudlik nii oma lugeja kui ka elu saladuse enda suhtes, sest ta laseb oma teoses näha inimloomuse mitmenäolisust ning võimaldab lugejal mõista kõige varjatumaid tegutsemisajendeid. Meisterlikult on teoses ühendatud elu, inimloomuse ja iseenda aus vaatlemine, seda nii tänapäevase inimkäitumise uurimise kui moodsa neuro- ja ajuteaduse abil. Teose autori elulised ja tšehhovlikult küpse huumoriga laetud näited teevad teose lugeja jaoks inimlikult lähedaseks.

Autor ei dikteeri lugejale ette kindlat teekonda, mille järgi käia, vaid loob täiesti uue vaimse elumõtestamise ruumi, kus olulisim samm tõese eneseteadvuseni jõudmiseks on vabanemine nii sõltuvusvajadusest kui argielu enda pealesurutud rollide maskeraadist. Dialoog autori ja lugeja vahel suurendab vaimsete valikute hulka elus. Uudsena mõjub autori julgus lammutada meie ühiskondlikus mõtlemises kinnistunud psühholoogiakaanoneid, reflekteerida ausalt teemasid, mis on enamasti reguleeritud hirmu ja häbiga. Ta julgustab lugejat leidma uusi elukogemise horisonte ning tuletab meelde, et igas hetkes on võimalik kogeda autentsust.

Sellest teosest saab tunde- ja elutarkust nii kogenud juht, psühholoogiahuviline kui lihtsalt argielu kavalust ja tähendust mõista püüdev inimene. See teos kutsub ausale dialoogile.

Alar Tamming, raamat "jalutuskäik iseendasse"

Osta raamat Tavidi e-poest

 

Lugemissoovitus Teile