Lisa hinnateavitus
Sisestage uus PriceBot
+ -
Sisestage uus PriceBot
Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Itaalia Vittorio Emanuele II 20 liiri

Saadaval
Tavidil on heameel esitleda killukest Itaalia ajaloost – Vittorio Emanuele II 20-liirist kuldmünti 19.sajandist, perioodist, mil Itaalias toimusid ... lugege edasi
Müük Ost Spread
1-19
441,45 €
410,57 € 7.00%
20-49
440,20 €
410,57 € 6.73%
50+
438,54 €
410,57 € 6.38%
Omniva pakiautomaadist - 3,14 €
FedEx/TNT kuller Eestis - 12,20 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Sulge
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Transport alates 3,14 €
Vaata lisaks
Tähelepanu! Pilt on illustratiivne! Saadaolevad aastad võivad erineda pildil näidatust!

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel esitleda killukest Itaalia ajaloost – Vittorio Emanuele II 20-liirist kuldmünti 19.sajandist, perioodist, mil Itaalias toimusid märkimisväärsed kultuurilised muutused ja põnevad võimumängud. 20-liirine kuldmünt hõlmab endas Savoy perekonna ajalugu. Savoyd olid üks maailma vanimatest kuninglikest perekondadest, nende valitsemise all ühendati killustatud poolsaar ühtseks Itaalia riigiks. Peale selle, et need kuldmündid jutustavad haarava loo Itaalia kujunemisest ühtseks kuningriigiks, on need märgilised ka selle poolest, et liitsid riigi rahanduse ühtsesse süsteemi pärast rohkem kui kolmesadat aastat. Itaalia 20-liirine sobib hästi mündikollektsiooni ning on oma suhtelisele haruldusele vaatamata siiski soodsa hinnaga. 20-liirised on ideaalsed investeerimiseks neile, kes soovivad hoida oma vara füüsilises kullas.

Miks osta?

 • Vittorio Emanuele II 20-liirine kuldmünt sobib hästi kollektsiooni. 20-liiriseid on vermitud suhteliselt vähe ning müntide põnev ja värvikas ajalugu teeb need kollektsionääride ja numismaatikute hulgas populaarseks.
 • Vittorio Emanuele II 20-liirine on raha. Need on käibemaksuvabad ja nii vahetavad neid väärismetallidiilerid ja investorid terves Euroopas.
 • Vittorio Emanuele II 20-liirine on osa Euroopa esimesest rahaliidust. 20-liirine kuldmünt oli Itaalia rahanduse  stabiilsuse, ühtsuse ja usaldusväärsuse sümbol ning Ladina rahaliidu lahutamatu osa.
 • Vittorio Emanuele II 20-liirine on suurepärane võimalus mitmekesistada oma investeerimisporfelli. Kulla nõrk seotus teiste finantsvaradega aitab maandada tururiske.
 • Vittorio Emanuele II 20-liirise omamine on võrdväärne säästmisega. See on ideaalne valik igale pikaajalisele säästjale, kes oskab hinnata füüsilise kulla omamisest tulenevat turvalisust ja stabiilsust.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  441,45 €
 • Tagasiostuhind
  410,57 €
 • Teie risk
  30,88 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 129.52%, võrreldes perioodiga 10 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 910,69 EUR/oz ning kõrgeim 2286,90 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 2218,87 EUR/oz

Ajalugu

Savoyde dünastia ja Itaalia 20-liirine kuldmünt

Itaalia 20-liirise kuldmündi loomise au võib omistada ühele maailma vanimatest kuninglikest perekondadest – Savoyde dünastiale. Suguvõsa ajalugu sai alguse pea tuhat aasta tagasi väikses mägises piirkonnas Šveitsi, Itaalia ja Prantsusmaa vahel. Savoydele oli iseloomulik see, et nad ei laiendanud oma territooriume traditsioonilisel viisil ehk sõdides, vaid soodsate abielude ja liitude sõlmimise kaudu.  Olgugi, et perekond kaotas oma territooriume kordi suurematele tegijatele, nagu Napoleon Bonaparte, õnnestus neil imekombel alati tagasi saada kõik oma maad ja mõnikord isegi rohkem.

Itaalia kuulus 19. sajandi alguses Prantsusmaa alla, ent pärast Napoleoni lüüasaamist Waterloo lahingus ja Prantsuse impeerium lagunemist, loobuti võimust Itaalias. Itaalia jagunes regioonideks, millest osadest said Austria satelliitriikideks tasuks Austria osalemise eest Napoleoni sõdades. Savoyde dünastial oli Itaalia jagamisel õnne, nad said valitsemiseks Sardiinia saare ja Prantsusmaaga piirneva Itaalia loodeosa. Uut regiooni hakati kutsuma Sardiinia kuningriigiks ja sellest sai üks kolmest suurimast Itaalia piirkonnast.

Just nii, nagu Austria oli planeerinud, ei olnud killustunud Itaalial ei keskset valitsust ega tugevat armeed, mistõttu juhtis Austria kaudselt suurt osa Itaalia territooriumist. 19. sajandi keskpaigaks sündis tugev revolutsiooniline liikumine, mis koondas natsionaliste sooviga taasühendada Itaalia. Suuremates Põhja-Itaalia linnades toimus mitu ülestõusu Austria võimu vastu. Soovides innukalt oma territooriumi laiendada, kuulutas Sardiinia kuningriik Austria vastu välja Itaalia esimese iseseivussõja. Revolutsionääride kahjuks surusid Austria väed ülestõusud kiirelt maha.

Kümme aastat hiljem proovis natuke muljutud, aga mitte purustatud Sardiinia kuningriik Vittorio Emanuele II juhtimisel uuesti jõudu, kuulutades 1859. aastal Austria vastu välja Itaalia teise iseseisvussõja. Seekord oldi edukamad, osalt tänu Napoleon III pakutud sõjalisele abile, teisalt tänu  kurikuulsa Itaalia revolutsionääri Giuseppe Garibaldi juhitud rahvuslikule liikumisele, mis oli paremini organiseeritud. Pärast kahte verist aastat õnnestus Vittorio Emanuele II-l hõivata terve Itaalia, välja arvatud Rooma ja Veneetsia piirkond. Sellest hoolimata kuulutati välja Itaalia kuningriik ja selle valitsejaks sai Vittorio Emanuele II. Tähistamaks viitkümmet aastat püüdlusi riiki ühendada, anti välja liiri kuldmünt. Mündile vermiti Vittorio Emanuele II portree ja Savoyde dünastia vapp. Kuningas Vittoriot kutsuti riigi isaks – Padre della Patria'ks – tänu rollile, mida ta mängis riigi ühendamisel. Ehkki ta ei teinud seda üksi, tõestas ta end kui hea diplomaat ja suurepärane strateeg. Kuningas Vittorio Emanuele II valitses kindlakäeliselt oma surmani aastal 1878, mil trooni päris tema poeg Umberto I.

 

Kuldliir ühendab Itaalia rahandussüsteemi

Savoyde dünastia mitte ainult ei ühendanud Itaaliat, vaid lõi riigis ka ühtse rahandussüsteemi. Varem oli tavaks, et iga suurem piirkond lasi käibele oma raha. Näiteks paavsti valitsetav Kirikuriik kasutas raha nimega skuudo, Napoli kuningriik kauples piastritega, Lombardia-Veneetsia vermis floriine ja Sardiinia kuningriik liire. Uued Itaalia kuldliirid olid jätk Sardiinia kuningriigi rahale. Põhjus, miks valiti Sardiinia kuningriigi raha, oli selles, et need olid juba 1819 võrdsustatud nii proovi kui ka kaalu poolest kullast Prantsuse frangiga. See omakorda võimaldas kaubavahetuse lihtsustamiseks kasutada Prantsusmaal liire ja Itaalias franke. Ajal, mil Itaalia võttis kasutusele uue liiri, oli Prantsuse frangist saanud piirkonnas tähtsaim valuuta. On igati loogiline, et uue kuldliiri loomisel võeti eeskujuks Prantsuse frank. Uus raha soodustas kaubandust Itaalias ja aitas kaasa Itaalia saamisele Euroopa esimese suure rahaliidu üheks asutajaliikmeks.

 

Itaalia 20-liirine kuldmünt oli osa Euroopa kullastandardist

Aastal 1865 moodustasid Prantsusmaa, Belgia, Itaalia ja Šveits Euroopa esimese ühisraha süsteemi – Ladina rahaliidu – eesmärgiga kehtestada neis riikides ühtne raha ja viia kuldmündid ühtsesse süsteemi. Liidu asutajaliikmed leppisid kokku ühises mündistandardis, uute müntide puhtuse ja kaalu aluseks said kullast ja hõbedast Prantsuse frangid. Täpselt sama otsuse oli 50 aastat varem teinud ka Sardiinia kuningriik. Pandi paika, et kõik riigid vahetavad üksteise kuld- ja hõbemünte üks-ühele, olenemata sellest, millise kujunduse või kelle portreega need on. Määrati kindlaks ka hõbeda ja kulla vaheline suhe – 4,5 grammile hõbedale vastas 0,290322 grammi kulda ehk suhe oli 15,5 : 1. Ühtne standard hõlbustas kaubavahetust liikmesriikide vahel, mistõttu see ahvatles ka uusi riike liiduga ühinema. Ehkki Ladina rahaliidul oli mitmeid vigu – mõned valitsused otsustasid trükkida rohkem paberraha, kui eelnevalt kokku lepitud väärismetallmüntide ja paberraha suhe ette nägi –, tulenesid need kõik pigem inimeste valedest otsustest, mitte ühtsest rahasüsteemist kui sellisest. Liit laienes kuni I maailmasõja puhkemiseni, ametlikult sai selle aeg otsa kümmekond aastat hiljem, 1927. aastal.

Toote kaal grammides
6.4516
Kuld - puhaskaal (g)
5.80644
Proov
900
Kuld - puhaskaal (oz)
0.18668
Diameeter
21
Paksus
-
Nimiväärtus
20 liiri
Tootja
Itaalia

Esikülg

Mündi esiküljel on kujutatud kuningas Vittorio Emanuele II portree. Kuninga portree on ümbritsetud kirjaga „VITTORIO EMANUELE II“. Portree all on graveerija nimi „FERRARIS“ ja mündi vermimisaasta. 

Tagakülg

Mündi tagaküljel on Savoy dünastia vapp, mille kohal on kroon ja ümber lehtedest pärg. Pärga ümbritseb kiri „REGNO D´ITALIA“, mis tõlkes tähendab „Itaalia kuningriik“. Mündi allääres on nimiväärtus „L20“ ja rahapaja tähis (T Torino, R Rooma, M Milano).

Pakend

Iga münt on soovi korral pakendatud  tugevasse plastkapslisse.

Turvaline ja kiire FedEx/TNT kullerteenus

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte FedEx/TNT kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ning on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja. 

Turvaline ja kiire Omniva pakiautomaadi teenus

Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on  reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Järeletulemisega

Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Kindlustus

Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus,  postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või  tagastame raha.

Saadetise jälgimine

Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Turvaline rahvusvaheline tarne

Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Orienteeruv tarne maksumus

Tavid pakub veebipoe tellimustele lihtsat ja turvalist tarnet. Lisateavet tarnekulude kohta saate helistades +372 627 9900.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Saadavus kontorites

Hetkel on toode saadaval järgnevates Tavidi kontorites:

 

Rocca Al Mare keskus
Kristiine keskus
Tartu Lõunakeskus
Sikupilli keskus
Väike-Järve keskus (peakontor)

Broneeri tasuta personaalne kullakonsultatsioon!
Vii end kurssi turvalise investeerimise võimalustega ning saa ülevaade turuolukorrast!