Lisa hinnateavitus

Kullakaevandusfirmade ühinemis- ja ülevõtmistehingud 10 aasta tipus

Avaldatud Jaana kategoorias Kullamaailmast, Kogu uudisvoog või 14.12.2019
Kulla hind (XAU-EUR)
2158,08 EUR/oz
  
- 18,92 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,29 EUR/oz
  
- 0,30 EUR
kullakaevandus

Reuters teatab, et kullaettevõtted on 2019. aastal soetanud 348 tehinguga kaevandusi kokku 30,5 miljardi USA dollari väärtuses. See näitaja ületab oluliselt  2010. aasta 25,7 miljardi dollarise tehingute mahu, olles suurim ühinemis- ja ülevõtmistehingute laine kullakaevanduste tööstusharus viimase 10 aasta jooksul.

Adrian Bachmann - Tavid AS, analüütik
Kommenteerib TAVIDi peaanalüütik Adrian Bachmann

sageli liigub raha kullakaevandustesse reaktsioonina kulla hinna kasvule ning 2019. aasta investeeringute mahu kasv on vastus 2018. aasta teises pooles alguse saanud kulla hinna järsule tõusule.

Kullakaevandustesse tehtavad kapitalimahutused on ajalooliselt oluliselt volatiilsemad kui investeeringud kulda. Turu iseärasusi tundes on nii võimalik õige ajastuse korral (kui palgad ja energiakandjate hinnad on stabiilsed või languses ning kullahind kasvab) saavutada märkimisväärset tootlust.

Ent kõige olulisem tähelepanek kullakaevanduste kohta: ajalooliselt on kulda investeerimine andnud suurema tootluse kui raha paigutamine kullakaevandustesse, nõudes investorilt samas võrreldamatult väiksemat ajakulu investeerimisotsuse langetamisel ja investeeringu haldamisel.

 


Adrian Bachmann on TAVIDi peaanalüütik investeerimiskulla valdkonnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Tema huviks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistmine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil.


 

Allikas: Reuters – Gold miners flash the cash in biggest deal binge in a decade

Lugemissoovitus Teile