ÜRO hoiatab dollari krahhi eest

Dollari tänane tugevus on ajutine ning aastal 2009 riskib USA dollar järsu langusega, hoiatab ÜRO täna avalikustatud majanduskonjunktuuri prognoos.


Dollari tugevnemise sel sügisel tingis eelkõige pagemine rahvusvahelise reservvaluuta kaitsva varju alla kui finantskriis USAst kaugemale levis, vahendas aripaev.ee Financial Timesi.


Üldine trend on aga langev, peegeldades arvamust, et USA kasvav võlakoorem hakkab riigile üle jõu käima.


«Investorid võivad uuesti tormata ohutuma sadama suunas, kuid sedakorda juba dollaripõhistest varadest välja, paisates USA majanduse ränka langusesse, mis kisub omakorda ka maailmamajanduse sügavamasse langusesse,» kirjutas raport.


Finantskriisi levides on praegu raha pagenud USA valitsuse võlakirjadesse ja dollar on tugevnenud. Samas on USA välisvõlg kerkinud uutesse kõrgustesse, mis võib kaasa tuua dollari kollapsi.


Maailmamajandusele prognoosib ÜRO raport tuleval aastal halvimal juhul esimest SKP langust läinud sajandi kolmekümnendate aastate suurest depressioonist.


Kõige tõenäolisema stsenaariumi järgi aeglustub maailmamajanduse kasv tuleval aastal 1 protsendile pärast 2,5-protsendilist kasvu sel aastal.


2007. a kasvas maailmamajandus 3,8 protsenti.


http://www.postimees.ee/?id=53537


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid