Lisa hinnateavitus

Kuld ei ole mullis – see on oma teel hinnani $10 000 untsi kohta

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 13.10.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2172,48 EUR/oz
  
+ 1,77 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,54 EUR/oz
  
- 0,07 EUR

“Kuld ei ole finantsvara, mida saab võrrelda punkt-com aktsiatega või Miami korteriga, samuti ei ole see tarbeese nagu sealiha või toornafta. See on ülim valuuta, tõeliselt mitmekülgsele varahoidjale, ebakindlal ja tõsiselt tagamata rahade ajastul.“ – Paul Brodsky (Fondi haldaja) 


Viimasel ajal toimunud kullahinna korrektsioon on taaskord andnud finantskommentaatoritele põhjuse hoiatada lugejaid mullist – mida nad on lakkamatult teinud alates ajast, kui kulla untsi hind tõusis $400 tasemele. Mulli viimases lõpus on tavapärane igapäevane rekordite purustamine, mitte korrektsioon, mida oleme just äsja näinud või mida nägime augustis, kui kullahind kukkus $200 võrra ning jätkas siis juba kümnendi jagu kestnud tõusu.


***


Hoiatused kullamullist ja teised põhjendused, miks mitte kulda omada, jätkuvad vaibumatult, kuni kulla untsi hind on jäänud püsima $10 000 tasemel või üle selle. Sõltumatu uuring kullahinna tõusu tagamaade kohta on minu arvates parim viis koguda piisavalt kindlust kulla ostmiseks ja selle hoidmiseks piisavalt kaua, et kindlustada oma varad eelseisvateks keerulisteks aastateks.


Antud artikkel on sissejuhatus minu peagi ilmuvale raamatule “$10 000 kuld – Miks jõuame me selleni kiiremini, kui sa arvata oskad ” ($10,000 Gold – Why it will get there sooner than you may expect).  Artikkel uurib kolme peamist põhjust, mis näitavad, et kuld ei ole mullis ning muutub aastatega järjest kallimaks.


Need on:
• Globaalsete valuutade ostujõu langus
• Rahatrüki inflatsioonilised efektid
• Pöördumatud arengusuunad, mis viivad kullahinna jätkuvale tõusule


***


Loe täismahus originaalartiklit SIIT.


http://www.bmgbullion.com/doc_bin/10.6.11_Gold%20is%20Not%20in%20a%20Bubble_ResourceWorld.pdf

Lugemissoovitus Teile