Kullastandard uue formaalse rahandussüsteemina on vähetõenäoline

Danske Capitali investeerimisvaldkonna juht Martin Hendre kirjutab ettevõtte blogis Finantsvaade, et tema käest on korduvalt küsitud, kas kehtiva valuutasüsteemi ebamäärast olukorda silmas pidades peaks arvestama stsenaariumiga, et üks või mitu peamistest valuutadest seotakse taas kullaga see tähendab kullastandard ühel või teisel kujul taaskehtestataks.


Järgneb Danske Capitali investeerimisvaldkonna juht Martin Hendre kirjutis:


Seda küsimust vaadeldes tuleks esmalt eraldada diskussioon kullast kui rahandusstandardist ja kullast kui investeerimisvarast („väärtuse hoidjast“):


Kullastandard kui monetaarsüsteem on eelkõige komplitseeritud üld- ja rahanduspoliitiline institutsionaalne kokkulepe, mis püsib lubadusel ja kohustusel teatud reeglitest kinni pidada.

Kuld kui investeerimisvara on kulla omamine investeeringuna selle väärtuse püsimise või kasvamise ootuses. Nagu enamiku investeerimisvarade puhul, mõjutavad selle väärtust nõudlus ja pakkumine, monetaar- ja makromajanduslikud tsüklid või seaduspärad, aga ka massipsühholoogiast tulenevad maaniad ja depressioonid. Investeeringuna võib kulda hoida ka riigi keskpank.


Sellel sissekandes ei käsitleta kulda kui investeerimisvara (sellest vaatepunktis on kulda siin blogis käsitletud mh. artiklis „Viimase aastakümne kõrgeim tootlus madala riskitasemega – kuld“), vaid kui võimalikku rahandussüsteemi tugialust, seda peamiselt ajaloolisest perspektiivist. Loodetavasti ärgitab artikkel seoseid looma ja temaatikat huvi korral edasi uurima.


Täispikk uudis: http://majandus.delfi.ee/news/uudised/kullastandard-uue-formaalse-rahandussusteemina-on-vahetoenaoline.d?id=64087797


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid